7

7

News

Althaus Movie

Pozrite si naše nové prezentačné video

 

7

7

Kontaktujte nás

Althaus na Slovensku

telefón:

+421 918 36 08 06          e-mail: 
+421 911 07 08 06         
info@althaus.sk
+421 907 07 08 06

.

Produkty

Predstavujeme Vám produkty značky Althaus.

.

 7

Deli Packs

7

7
Kolekcia Deli Pack ® je paleta vôní a chutí určené pre jednu šálku ( 0,2l). Deli Pack ® je zbierka čajov obsahujúca 11 druhov vysokokvalitných druhov počínajúc jedinečným Royal Earl Grey s jemne pikantnou príchuťou bergamotovej silice , elegantným čínskym Jasmine Ting Yuan , ovocným koktejlom so štavnatých lesných plodov Wild Berries alebo sladkým jablkom Persischer Apfel až po relaxačno tónizujúcu zmes harmančekového čaju Camomile Meadow . 
.

Deli Pack ® sú navrhnuté pre: 
• raňajky v hoteloch 
• Self-service reštaurácie 
• Rauty , bankety 
• v akýchkoľvek iných prípadoch, kedy potrebujete rýchlo a ľahko uvariť šálku kvalitního čaju 

viac ›››
77

7

Grand Packs

7

7
Kolekcia Grand Pack ® pozostáva z 13 druhov odrôd sypaných čajov zvlášť balených do vrecúšok určených pre kanvičku ( 0,4lt) . Grand Pack ® - táto kolekcia obsahuje všetky základné druhy čaju pre reštaurácie alebo kaviarne. 
.

Kolekcia Grand Pack ® je určená pre: 
• klientov vyžadujúcich tú najvyššiu kvalitu čaju 
• zjednodušený postup prípravy sypaného čaju pri zachovaní kvality
• zachovaná kvalita pri rýchlej obsluhe väčšieho počtu klientov 
• presný systém evidencie množstva čaju 

viac ›››
77

7

Pyra Packs

7

7
Inovatívne pyramídové vrecúško. Kolekcia Pyra Pack ® - ponúka 6 druhov vysokokvalitného sypaného čaju baleného v prevratnom pyramidovom vrecúšku. Toto vrecúško je vyrobené zo špeciálneho nilonu ktorý je spájaný bez pomoci lepidla . Každá porcia obsahuje 2,75 g čajových lístkov ktoré majú v pyramídovom tvare vrecúška dostatok priestoru aby uvoľnili tú pravú chuť a arómu. Ľahká manipulácia, vysoká kvalita a vysoká hygiena (každé porcia je zabalená samostatne) to sú tie najväčšie výhody Pyra Pack ®. 

viac ›››
77

7

Sypané Čaje

7

7

Ovocné Sypané Čaje

7
Ovocné čaje Althaus sú zmesi rôznych druhov ovocia, bobúľ, listov a kvetov starostlivo vybraných a zosúladených do rôznych variant. 
Vo svojom zložení neobsahujú čajové lístky a tým sa odlišujú od klasických tradičných ochutených čajov. Ovocné čaje ALTHAUS sú zdravou alternatívou ovocných štiav, majú tonizujúci účinok a preto sú populárne hlavne v krajinách s chladným podnebím.
7
Výhody ovocného čaju :
• ovocný čaj obsahuje veľa vitamínov a minerálnych látok
• neobsahuje kofeín 
• môžu byť podávané aj ako vychladené 
• varianty ovocných čajov ALTHAUS sú natoľko rozdielne , že si medzi nimi môže každý ľahko vybrať podľa svojej chuti 
viac ›››

77

7

Bylinné Sypané Čaje

7
Bylinné čaje majú dlhú tradíciu, o týchto unikátnych nápojoch sa dozvedáme zo starých spisov v ktorých ľudia popisovali vlastnosti a spôsoby použitia liečivých rastlín. Napríklad kniha zo starovekej Číny "Kniha stromov a tráv", ktorú napísal Shen Nong sa objavila už pred 2000 rokmi. Veľké dedičstvo od našich predkov nám dáva nové možnosti oko si pomocou bylinných nápojov udržať zdravie .

7
Zdraví životný štýl sa stal módnym trendom dnešnej spoločnosti, tak aj zdraviu prospešné nápoje na báze prírodných rastlín sú stále viac populárnejšie.

viac ›››

77

7

Čierne Sypané Čaje

7
Čierny čaj – je vyrobený z rovnakých čajových lístkov ako zelený čaj, ale pri spracovávaní sa s ním zaobchádza odlišne. Tieto technologické postupy spracovania dávajú čiernemu čaju intenzívnejšiu farbu a chuť. Rôzne odrody majú rozličné špecifiká , ktoré závisia od oblasti pestovania čajovníka a stupňa fermentácie .

7

Geografia výroby čierneho čaju už v našej dobe nie je obmedzený len na východnú Áziu, v priemyselnom meradle sa vyrába vo viac ako 30 krajinách sveta vrátane ostrovov Indonézie, v Afrike a dokonca aj v Južnej Amerike. 

viac ›››

77

7

Zelené Sypané Čaje

7
Skupina zelených čajov zahrňuje v kolekcii ALTHAUS nielen odrody čistého zeleného čaju ale aj odrodu slabo fermentovaného bieleho čaju ROYAL PAY MU TAN a stredne fermentovaný MILK OOLONG. 
Všetky tieto druhy pochádzajú z rovnakej odrody čajovníka , len pri spacovaní sa s nimi zaobchádza rozlične. 
Zelené čaje sú vďaka svojím jedinečným vlastnostiam jednými z najpopulárnejšími na svete.
7
Biely čaj je považovaný za jeden z najlepších a najrafinovanejších odrôd, vyrába sa z výlučne prvých jarných púčikov a mladých lístkov. Biely čaj je bohatý na vitamín B1 a C, čistí naše telo od toxínov, pôsobí ako antioxidant, odstraňuje únavu , zlepšuje imunitu a pomáha bojovať s vysokým krvným tlakom. 
7
Oolong je jedinečný druh čaju ktorý sa vyrába výlučne v Číne. Oolong originalita spočíva v tom , že sa v ňom kombinujú dve protichodné vlastnosti. Zachováva čistú chuť s kvetinovou vôňou zeleného čaju ale zároveň získava bohatú korenistú chuť vlastnú pre čierne čaje. 
viac ›››
77

7

Príslušenstvo

7

7
Predstavujeme Vám kvalitné príslušenstvo značky Althaus. 

viac ›››
77

Oplatí sa vyskúšať:

7

Milk Oolong

7

Tento unikátny oolong čaj v sebe spája sviežosť zeleného čaju spolu s bohatou pikantnou sladkosťou čierneho čaju doplnenú o vlastný špecifický kvetový odtieň . Výnimočný čaj s jemne sladkou mliečnu arómou a chuťou. 

Popularita:

Čas prípravy : 2-3min
Teplota vody : 80-90°C
Farba : jasne zelená s nádychom do žlta 
Krajina pôvodu : Čína
77

7

Gyokuro Tanabe

c

Gyokuro je vzácny japonský zelený čaj s lahodnou , sviežou chuťou a trávnato jarnou vôňou , Tajomstvom tohto vzácneho čaju je v mladých lístkoch, ktoré rastú výhradne na zatienených poliacha trhajú sa ručne. Tento čaj je známy ako ´´ čaj géniou´´

Popularita:

Čas prípravy : 1-2min
Teplota vody : 75-85°C
Farba : jasne zelená 
Krajina pôvodu : Japonsko

7

7

Royal Pai Mu Tan

c

Tento excelentný čínsky biely čaj je vyrobený z veľmi malých púčikov. Čaj s nízkym obsahom kofeínu jemne sladkej chute. V Číne je známy ako "Elixír života" - zabraňuje starnutiu 

Popularita:

Čas prípravy : 2-3 min
Teplota vody : 80-90°C 
Farba: svetlo krémová
Krajina pôvodu: Čína